Najlepsze miejsce dla spotkań biznesowych

Organizator konferencji lub spotkania na wysokim poziomie powinien skupić się na komfortowych warunkach pracy i właściwym nastroju uczestników. Co zrobić, aby tak się stało?

Kluczowa może być sala konferencyjna

Sala konferencyjna to miejsce, gdzie uczestnicy spędzą całe spotkanie, i to właśnie jej wybór jest największym utrapieniem event managerów. Wykłady, prezentacje, seminaria – to tylko niektóre wydarzenia, które mogą trwać niekiedy kilka godzin. Na ten czas każdy powinien mieć  zapewniona pełna swobodę i komfort. Design pomieszczenia, jak twierdzą naukowcy, znacząco wpływa na jakość pracy, dlatego urządzone w dobrym guście może przynieść oczekiwane efekty.

Po pierwsze powinniśmy sprawdzić jak duża grupa uczestników będzie brała udział w spotkaniu. Rozmiary sali i rozmieszczenie stołów muszą być dostosowane do liczby przybyłych w taki sposób, aby każdy z nich mógł bez skrępowania kontaktować się z pozostałymi i bez przeszkód oglądać prelegenta. Oświetlenie może pobudzić lub uwstecznić chęć działania, dlatego znalezienie sali z automatycznym sterowaniem światłem jest dosyć ważne. Urządzenia tego typu potrafią regulować dopływ światła do pomieszczenia, więc czas w nim spędzony nie zawsze odbywa się wyłącznie przy sztucznym oświetleniu.

Technologia stała się już nieodłącznym partnerem spotkań biznesowych. Prezentacje multimedialne wymagają posiadania projektorów, tablic interaktywnych, wskaźników i nagłośnienia. Jest to standard i bezdyskusyjny wymóg przy wyborze optymalnego miejsca. Obsługą sprzętu powinien zajmować się pracownik hotelowy, ponieważ nie zawsze organizatorzy posiadają wiedze techniczną do rozwiązywania problemów. Osoba za to odpowiedzialna, czyli tzw. „techniczny”, zawsze sprawniej poradzi sobie z wszelkiego rodzaju zaskakującymi kaprysami techniki. 

 

 

7 maja 2015

Tadeusz Mroziewicz - Międzynarodowy przedstawiciel handlowy

Reprezentuje swoją firmę od ponad 10 lat w wielu krajach świata. To człowiek, który mógłby utworzyć kodeks dobrej obsługi hotelowej i organizacji spotkań biznesowych.

Inni użytkownicy przeczytali również